LED torud

LED valgustite tutvustus | 10. aug. 2020

led_torudLuminestsentslambid on domineerinud kaubandusliku valgustust Maailmas rohkem kui 50 aastat. Ainult Ameerika Ühendriikides on selle aja jooksul paigaldatud rohkem kui 2,3 miljardit torud. See tohutu moderniseerimise potentsiaaliga turg äratas huvi paljudel valgustus firmade poolt ja äratas erinevaid müüte LED toru tehnoloogia vastu.

Alustame sellest, et LED torud säästavad 50% või rohkem energiat kui päevavalguslambid. Praeguseks on olemas kolm peamist põhjust miks LED tehnoloogia ei ole veel rohkem kasutusele võetud: usaldus, tehnoloogia ja kulud. Uurime neid selles järjekorras.

LED torude kvaliteet

Alustame usaldusest. Paljud usuvad, et LED valgustite tootmine maailmas ei ole veel piisavalt usaldusväärne, kuid unustavad et tootjad on palju paranenud free term regulatsiooni ja sisseseade ja klientide seas võib leida nii haiglaid, kui ka maailma nimega ülikoolid. Organisatsioonid nagu DesignLights Consortium tegelevad LED lampide kvalifitseerumisega ja mõned tootjad annavad garantiid LED torudele rohkem kui kümneks aastaks.

Siis on olemas inimesed, kes ei usu et LED tootjad saavad olla piisavalt kaua, et pakkuda garantiiteenust. Õige, seda ei saa vältida. Lihtne viis aga, kuidas siin oma äri kaitsta on mitte osta välja valgustid täielikult vaid sõlmida kasutusleping või leping valgustusteenuste most popular osutamiseks. Sel olukorral maanduvad riskid märkimisväärselt.

LED torude tehnoloogia

Teiseks põhjuseks LED valgustuse vastu nimetatakse mittetäieliku tehnoloogiat. On väga levinud arusaam, et tüüpiline LED toru ei anna välja nii palju valgust kui tema päevavalguse analoog. Kuigi luminestsentslampidel võib olla rohkem luumenit, kui 35% protsenti nendest on tihtipeale raisatud. Teine levinud arusaam, et LED ei ole sama värvi kooskõla luminofoorlambiga. Ometi termoregulatsioon paljude LED lampidel on paranenud fosfor kate kaitse, mis omakorda dikteerib värvi temperatuuri.

LED torude maksumus

Nüüd arutame viimane punkt, maksmise kohta. Paljud ettevõtted ei taha praegu investeerida LED toru tehnoloogiasse, kuna ootavad selle odavnemist. Kuigi iga aastaga LED hinnad langevad küll (vaata graafik), ootamine ei ole ka tasuta.

Price-Performance.001

Selle aja jooksul firmad peavad maksma üle keskmise kõrgema hinda vananenud valgustuse tehnoloogia kasutamise eest – kõrgemad elektrikulud ja hoolduskulud. See on eriti suur probleem nende firmade jaoks, kes kasutavad valgustust 24 tunni jooksul ööpäevaringselt.

Kui palju siis LED torud maksavad? Allpool on toodud erinevate LED torude tüüpide hinnavõrdlus suurimatest Eesti tarnijatest tänase päevaga:

LED torude instaleerimise ja muud kulud

On ka muid kulusid, mis tuleb võtta arvesse. Näiteks, ettevõtted mis installeeris T8 lambid T12 päevavalguslampide asemel ja ei taha minna tagasi, peavad ikka teha tasuvusanalüüsi, eriti 24/7 valdkondades. LED lampide tasuvust tänase hindadega on 3-5 aastat, ja nagu oli enne mainitud, paljud tootjad pakuvad pikaajalised garantiid.

Palju räägitud ka erinevusest Hiina ja Euroopa tootjate vahel. Ettevõtted peavad keskenduma kvaliteedile kõige ennem, ja pärast hindadele. Mida head teeb, kui saate odavaid LED valgusteid endale, aga nende draiverid ei kesta rohkem kui 3 aastat? Smelta OÜ pakub LED torud ainult Euroopa tootjatelt, mis tagab nende kvaliteeti.

Oleme lõppenud üle 155+ valgustusprojekte Balti riikides. Schenker, VIA 3L, Preemia, Balbiino, Leibur, DBT, Tikkurila, Vicinau on meiega väga rahul. Võta ühendust sina ka!
Vaata tehtud töid >>>