LED valgustite omadused ja võimalused

LED valgustite tutvustus | 3. juuli 2020

Kaasaegsetel tootmis- ja tööstusettevõtetel tuleb tihtipeale töötada keerulistes tingimustes. Ühest küljest dikteerib turg oma reegleid ning laseb ellu jääda vaid neil, kes on suutelised toodangu omahinda madalal hoida. Teisest küljest on märkimisväärselt suurenenud vajadus energiasäästlikule toodangule.

Ohutusnõuded ning personalile vastavate tingimuste loomine muutuvad aina rangemaks. Nende küsimuste lahendamisel mängib tööstusvalgustus tähtsat rolli, kuna sellest sõltub millised hakkavad olema töötingimused ettevõttes, kui tihti tuleb eelarve vahendeid kasutada komplekteeritavate valgustusvõrkude remondiks, millised on lõplikud kulutused elektrienergiale jne.

Kõike seda arvestades seda suurema kasu toob ettevõtteöe üleminek kaasaegsete LED valgustuse peale. Tänapäeval LED valgustid võimelised töötama kuni 100 000 tundi, kuid sõltuvalt tootjafirmast ja kasutatavatest materjalidest on eri tootjate eri spektriga lampide tööiga ka teistsugune. Samuti nende valgustite tööiga sõltub ka keskkonna temperatuurist ja paigaldusjuhiste täitmisest. Võrgusagedusel töötavad valgusdioodlambid vajavad soojemas töökeskkonnas töötamisel jahutusplaati.

LED valgustid saab kasutada igal pool, sest nende madal temperatuur võimaldab neid paigaldada ka plastikmaterjalidele. Valgusfooride ja väljapääsuvalgustite järel hakati neid kasutama põrandate ja treppide valgustriipudes ning maanteedel sõiduradade märgistamiseks.

Reklaamvalgustuses on valgusdioodlambid võrreldes seni kasutusel olnud neoonvalgustusega mitu korda efektiivsemad oma väiksemate mõõtmete ning väiksemate hoolduskulude poolest. Ilmade jahenedes kaotavad nii luminofoor- kui neoonlambid osa oma valgusvoost, kuid valgusdioodide valgus muutub madalamal temperatuuril kirkamaks. Sellepärast on ka nad on eelistatud suurte külmhoonete poolt, nagu Premia AS ja Balbiino AS.

Lisaks, väikeste mõõtmete ja pika tööea tõttu on valgusdioodvalgustus saanud eriti populaarseks seal, kus taotletakse efektvalgust, nagu poodides ja messidel. Lisaks on valgusdioodid väga kergesti juhitavad, võimaldades luua mitmesuguseid valgusstsenaariume ka kõige halvemates valgustite paigaldusoludes.

Kõik peamised LED valgustite iseloomustavad:

  • Väike elektrienergia kulu – näiteks, meie klientide elektrikulud vähenesid 3-8 korda
  • Eriti pikk tööiga – LED valgustite tööiga kuni 10-15 aastat
  • Vigade kohene ilmsikstulek
  • Väikesed mõõtmed
  • Vibratsioonikindlus
  • UV- ja IR-kiirguse puudumine
  • Väike soojuseraldus
  • Hea värviesitus
  • Väikesed hoolduskulud
  • Juhitavus

Kokkuvõttes, LED valgustus on tulnud, et jääda. Paljud ettevõtted, ning linnavalitsused on juba teinud otsuse oma vananenud valgustite tehnoloogia välja vahetamiseks ja suutsid vähendada elektriarvete kulusid kuni 80% võrra.

Oleme lõppenud üle 155+ valgustusprojekte Balti riikides. Schenker, VIA 3L, Preemia, Balbiino, Leibur, DBT, Tikkurila, Vicinau on meiega väga rahul. Võta ühendust sina ka!
Vaata tehtud töid >>>