Kuidas Valida LED Pirni

Valgustid koju | 17. okt. 2020

Elektrienergia kallinemine on praegu aktuaalne teema ja üks  energia kokkuhoiu võimalustest on üleminek ökonoomsetele valgustitele. Selleks on vajalik valida valgusallikaid, mis vastaksid tänapäeva nõuetele, säästavad energia, aega ja raha. Tänapäeval sellisena valgustusallikana on kindlasti LED valgustus.

LED-Valgusti-Võrdlustabel

LED valgustuse tugevad küljed

  • Ebatavaliselt pikk eluiga. LED pirnid võivad kesta kuni 5 korda kauem kui kompaktluminofoorlambid (CFL) ja palju enam kui traditsioonilised hõõglambid. Tüüpiline LED pirn, mis põleb 8 tundi päevas võib kesta umbes 15-17 aastat enne, kui see vajab vahetamist. Selle tõttu LED pirnid on ideaalne valik raskesti ligipääsetavatesse tulede jaoks. Mõnede kaasaegsete LED pirnide tööiga ületab 100 000 tundi ehk 25 aastat. Seega võite pikaks ajaks unustada mured lampide vahetamise pärast.
  • Ei ole vaja tihti vahetada. Väga vastupidavad ja ei nõua regulaarset hooldust.
  • Ei anna mingit soojust või UV-kiirgust. See võib aidata vähendada kliimaseadmete energia kulu.
  • Pakkuvad suuremat energiasäästu, kasutavad kuni 90% vähem energiat tootes sama palju heledust võrreldes kompaktlampidega ja hõõglambidega.
  • LED pirnide spekter on lähedane päikesevalguse spektrile ja seega kindlustatakse parem nähtavus ning ohutus kontorites, tänavatel ja tootmisruumides.
  • LED pirnid süttivad momentaalselt, mis teeb neid ideaalseks kasutada koos liikumisanduritega.

LED pirnide hinnad Eesti ehituspoodides

Kui mõtled osta endale uue põlvkonna valgustusallika – LED pirni – tasub võrrelda esialgselt hindasid erinevates Eesti ehituskaupades. Pirnide hinnad on vahemikus 4€ – 20€. Allpool on toodud näidis hinnad poekettidelt Bauhof ja K-Rauta.

led_pirnid_hind

Heledus jaenergiatõhusus LED pirnidel

LED valgustid nõuvad vähem energiat, kuigi annavad sama palju valgust kui CFL ja hõõglambid. Valguse hulk mis pirn annab välja mõõdetakse luumenites (Lm). Tarvitav energia kogus mõõdetakse vattides (W). Lm/W suhe näitab, kui palju valgust pirn annab ühe vatti kohta.

Ostes pirni valige kõige energiasäästlikum lambipirni luumenit-vatti suhega. Mida suurem on luumeni-vatti suhe, seda rohkem effektiivsem on pirn. Saate määrata see suhe ise, jagades luumenit vattidega. Interaktiivne seletus viideos:

Kokkuvõtte

LED pirnid saab kasutada paljudes tavalisemates seadmetes nii kodus, kui ka tööstuses, sealhulgas ka kontori valgustusena, tee valgustusena, prožektorites ja n.e. LED pirnid pakuvad mitmeid unikaalseid raha ja energiasäästu eeliseid võrreldes traditsiooniliste lambipirnidega.

Ühelt poolt LED pirnid nõuvad suuremat alginvesteeringu. Teiselt poolt, tänu sellele, et LED pirnidel on suur eluiga, puuduvad hoolduskulud ning märkimisväärne kulude kokkuhoid tasuvad nad ennast ära aja jooksul.

Oleme lõppenud üle 155+ valgustusprojekte Balti riikides. Schenker, VIA 3L, Preemia, Balbiino, Leibur, DBT, Tikkurila, Vicinau on meiega väga rahul. Võta ühendust sina ka!
Vaata tehtud töid >>>