Kõrgrõhu-elavhõbelamp

Valgustite tüübid | 20. juuli 2020

Kõrgrõhu-elavhõbelamp (high pressure mercury lamp; die Quicksilberdampf-Hochd- rucklampe; rtutnaja lampa võsokogo davlenija), GE patent 1934. aastast. Need on lambid – luminofoorkattega või ilma – elavhõbedaauru partsiaalrõhuga püsirežiimis 102… 106 Pa

Külmas lambis on rõhk madal. Kaarlahendus soojendab klaaskolbi, sellest soojeneb täite- aine aur ning rõhk lambis kasvab.

Elavhõbedaaurus tekib kõrglahendusel nii ultraviolettkiirgus kui ka nähtav valgus. Kui kolvi sisepinnale on kantud luminofoor (ütriumvanadaat), siis lisab see ultraviolettkiirgusele spektri punase osa. Kasutatakse välisvalgustuses, näiteks jalakäijatealadel, promenaadidel, parkides, aedades, jalutusteedel ja müügitänavatel.

Soojema valgusvärvusega lambid on eriti sobivad ühe-ja mitmelambiliste valgustite jaoks sisevalgustuses, näiteks fuajeedes, rahvarohketes ruu­mides ja hallides ning muudes pikaajalistes dekoratiivsetes valguslahendustes. Külma tooniga standardlambid sobivad üldvalgustuseks liikluses ja tööstushoonetes. Et nende vaigusviljakus on väiksem kui nt naatrium lampidel, on nad käesoleval ajal kasutusel suhteliselt harva.

hp_lamp

Oleme lõppenud üle 155+ valgustusprojekte Balti riikides. Schenker, VIA 3L, Preemia, Balbiino, Leibur, DBT, Tikkurila, Vicinau on meiega väga rahul. Võta ühendust sina ka!
Vaata tehtud töid >>>