24th okt. 2020

0 Comments

LED valgustite tasuvusaeg

Üleminek LED valgustusele muutub Eestis üha populaarsemaks. Ettevõtted ja eraisikud valivad LED valgustuse tänu selle suurele energiasäästlikusele, pikale kasutuseale ja väiksematele hoolduskuludele. Keskmiselt, saavad nad tagasi valgustusse investeeritud raha 1,5-3 aastaga. Kuid, kas neid on tõesti vaja kõikidel? Allpool toome välja, kellele LED valgustus…

Read More

17th okt. 2020

0 Comments

Kuidas Valida LED Pirni

Elektrienergia kallinemine on praegu aktuaalne teema ja üks  energia kokkuhoiu võimalustest on üleminek ökonoomsetele valgustitele. Selleks on vajalik valida valgusallikaid, mis vastaksid tänapäeva nõuetele, säästavad energia, aega ja raha. Tänapäeval sellisena valgustusallikana on kindlasti LED valgustus….

Read More

19th sept. 2020

0 Comments

Halogeniid- ja Ksenoonlambid

Halogeniidlamp (halide lamp; die Halogen-Metalldampflampe; метал-галоидная лампа) on GE patent 1965. aastast. See on lahenduslamp, milles valgus tekib elavhõbedaauru ja halogeeniühendite (nt joodi ühend talliumi, indiumi, naatriumi, lantaniididega vms) lagunemissaaduste segu valguskiirgusena. Metall- või muldmetalljodiidide…

Read More

12th sept. 2020

0 Comments

Madalrõhu-naatriumlamp

Madalrõhu-naatriumlamp (low pressure sodium lamp; die Natriumdampf-Niederdrucklampe; натриевая лампа низкого давления). Naatriumiauru partsiaalrõhk lambis ei ületa püsitalitlusel 100 Pa. Madalrõhu-naatriumlam pide valgusviljakus on suur, kuni 200 lm/W, ja nad kiirgavad monokromaatilist kolla/oranži valgust lainepikkusega 590…

Read More

10th aug. 2020

0 Comments

LED torud

Luminestsentslambid on domineerinud kaubandusliku valgustust Maailmas rohkem kui 50 aastat. Ainult Ameerika Ühendriikides on selle aja jooksul paigaldatud rohkem kui 2,3 miljardit torud. See tohutu moderniseerimise potentsiaaliga turg äratas huvi paljudel valgustus firmade poolt ja…

Read More

6th aug. 2020

0 Comments

Valgustuse mõju psühholoogilisele seisundisle

Käitumine Seniajani ei ole päris täpselt veel aru saadud, kuidas toimib suhe värvide ja kesknärvisüsteemi aktiivsuse vahel. Stark uuris valguse värvi mõju inimestele ja leidis, et pikemad lainepikkusalad, nagu näiteks punane, suurendavad reaktsiooni sagedust ja intensiivsust,…

Read More

20th juuli 2020

0 Comments

Kõrgrõhu-elavhõbelamp

Kõrgrõhu-elavhõbelamp (high pressure mercury lamp; die Quicksilberdampf-Hochd- rucklampe; rtutnaja lampa võsokogo davlenija), GE patent 1934. aastast. Need on lambid – luminofoorkattega või ilma – elavhõbedaauru partsiaalrõhuga püsirežiimis 102… 106 Pa Külmas lambis on rõhk madal….

Read More

3rd juuli 2020

0 Comments

LED valgustite omadused ja võimalused

Kaasaegsetel tootmis- ja tööstusettevõtetel tuleb tihtipeale töötada keerulistes tingimustes. Ühest küljest dikteerib turg oma reegleid ning laseb ellu jääda vaid neil, kes on suutelised toodangu omahinda madalal hoida. Teisest küljest on märkimisväärselt suurenenud vajadus energiasäästlikule…

Read More

28th juuni 2020

0 Comments

Kompaktluminofoorlambid

Kompaktluminofoorlambid on täiesti hõõglambi kujuga, nt dekoratiivsed keralambid A-rühma lampidele omaste majanduslike eelistega. Vähendatud kesta ja eelmisest erineva kolvikuju tõttu optiliselt veelgi mõjusamad. Puuduseks on lühem tööiga – 5000 h, pool teiste selle sarja lampidega…

Read More

21st juuni 2020

0 Comments

Luminofoorlambi kasutusalad ja tüübid

Peamised kasutusalad Materjalitöötlus: mateijaliuuringud fluorestsentsi abil (nt mikropragude avastamine vol­lides). Tekstiilitööstus: materjalianalüiis (nt villase riide koe ja mustri täpsustus, raskesti märga­tavate plekkide ja määrdunud kohtade avastamine). Toiduainetööstus: võltsingute avastamine, riknenud toiduainete, nt apelsinide, liha, kala…

Read More